YOLCULUK VE İLK İZLENİMLER (Wien und Salzburg)

| 14 Temmuz 2010 Çarşamba
Uçak biniş saati 12 yi inş saati 13.30 u gösteriyordu. Ama uçuş 1.30 değil 2.30 saatti. Çünkü Avusturya ile Türkiye arasında 1 saat fark var.
Viyana havalanına indiğimde. Westbahnhof denilen batı tren istasyonuna aktarma yapmak üzere otobüse bindim. Yukarıdaki fotoğraf Servis Otobüsüyle Westbahnhof' a giderken çekilmiş bir avusturya manzarası.İlk dikkatimi çeken Avusturya mimarisinin son dönem Osmanlı mimarisi ile olan benzerliğiydi.Mealen Viyana gazetesi.Viyana, viyana, viyana...İrtibata geçeceğim kişiyi aramak için telefona davrandığımda, telefon ekranının sol kısmında hiç bir ibare göremedim. Evet, hattım dış aramalara açtırmadığım için işlem dışıydı. Telefonunu kullanmak için (çaldırım aramasını beklemek) ricada bulunduğumda arayabileceğimi, istediğim gibi kullanabileceğimi söyledi. Çok kibar bir arkadaştı(ALLAH hidayet nasip etsin!). Konuştuğumuz kadarıyla adı Gerhalt' dı. Psikoterapiyi henüz bitirmiş. Viyanada okumuş ve memleketine Linz'e gidiyormuş.


Üniversitedeki ilk günümden sonra şehir merkezinde amaçsızca dolaşırken keşfettiğim devasa ve estetik bir çeşme. İsmini sonra paylaşacağım (:))

Wolfgang Amadeus Mozart


Adeta şehrin simgesi haline gelmiş.
Nedeni bu şehirde, yani Salzburda doğmuş olması.İnsanlar ilgi alanlarına göre ürün üretirler, sergiler ve değer verirler.
İşte bir kitap dükkanı.
Kentin en işlek yerinde.
Kitaplar bir mücevher gibi sergileniyorlar
Ve kitaplara özel ihtiyaç ve ürünler.
Takdir sizin

4 yorum:

Adsız dedi ki...

Fotoğraflar hoş. Gerçi Avusturya denilince hele ki Viyana mimaride öncü bir kent olarak bilinir. Daha farklı eserlerin fotoğraflarını göreceğimizi umuyorum.

Yahu Ahmetçiğim hangi ara gidiverdin. O kadar da görüştük hiç de bahsetmedin. İnsan bir söyler. Hani az çok sohbetimiz var. Hem sevindim, hem de azıcık üzüldüm doğrusu.

Sevgiler.

Mustafa Göksal

Adsız dedi ki...

Valla merakla bekliyorum devamını, oldukça ilginç bir gezi olacak sanırım.

Seda

Adsız dedi ki...

slm ahmet harika gezmek harika, yenilikler görmek, yeniliklerle dolu zama geçirmek müthiş benim yerimede gez bol bol fotoğraf istiyorum :)) allaha emanet ol... meltem...

Adsız dedi ki...

hacı orayı fethetmeden gelme mekan güzel içinde de senin gibi güzel bi insan var daha ne olsun
mozarta da selam et türkleri severdi ben de onu hem sever hem dinlerim görüşmek ümidyle
samet kalkan

Yorum Gönder

Her yorum bir fikri her fikir bir insanı belirtir. Tüm insanları seviyorum :)
(Eğer yorum yazamıyorum diyorsanız Yorumlama Biçimi bölümünden anonim seçip karşınıza gelen kutuyu doldurup tamam diyin :) afiyet olsun :)
(ve isminizi bağışlarsanız sevinirim )